(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

4 поради при виборі книг для дітей

Наталія Кондзелка, експерт та досліджувач коміксів
     
      Успіх дитини в читанні та її любов до цього процесу формується задовго до шкільних років. Розвиток дітей дуже пов’язаний з хорошими книгами. А розпочинається все у сім’ї,  і саме батьки стають першими вчителями та наставниками. В нашій статті, ми поділимось порадами, що стануть у пригоді батькам які хочуть бачити власних дітей успішними читачами.

Як же правильно вибрати книгу для розвитку дитини?!

Правило перше - ціль

      Розуміти як правильно вибрати книгу для вашої дитини – є вже половиною успіху.  І не дарма, - неправильно підібрана книга може стати на заваді ваших подальших спроб привити інтерес дитини до читання. А ось, підійшовши до вибору книги свідомо та з чітким розумінням особливостей, інтересів та творчих здібностей дитини, можна зробити крок в правильному напрямку.  

 Існують прості  правила, які стануть вам у нагоді у будь-який час – у бібліотеці, книжковій крамниці, на презентації чи книжковому ярмарку. 

Ми маємо розуміти - щоб обрати для дитини цікаву книжку, треба перш за все визначитись з ціллю. Для визначення цілі, достатньо буде відповісти на такі прості запитання як:
  • Чи повинна книга  бути розрахована лише для дозвілля?
  • Чи повинна книга бути спрямованою на опанування нових знаннь та навиків?
  • Скільки людей читатиме книгу – лише дитина чи сім’я, коло друзів? 
  • Яка для даної книги рекомендована читацька аудиторія?

       Визначившись з ціллю, переходимо до інтересу.

Правило друге - інтерес

      При виборі книги слід пам'ятати, що вона повинна відповідати інтересам дітей, а не вашим особистим. Зважаючи на широкий вибір книг на поличках книжкових крамниць, беззаперечним є той факт, що навіть для найвибагливіших маленьких читачів завжди знайдеться щось особливе - книга, яка неодмінно вже з перших хвилин налаштує їх на процес читання. Слід памятати, що інтереси ваших дітей у читанні не повинні залишати вас байдужими, а навпаки - їх слід  підтримати. Тому рекомендуємо підтримати дитину у виборі нею теми, яка є для неї великим інтересом (ось як для прикладу: мореплавство, авіація, машинобудування, історія, біографії відомих людей, і т.д). Цікавою може бути для дитини й книга - комікс. Вони все більше починають з’являтись на українських книжкових поличках. Адже такі книги не відлякують маленьких читачів величезним об’ємом інформації, а навпаки - вдало розкривають тему завдяки хорошому поєднанню малюнків та діалогів головних героїв.

Правило третє - розуміння

Купуючи книгу задайте собі питання "чи зможе дитина зрозуміти тему?" При визначенні рівня складності книги, слід виходити з наступних міркувань. Чи зможе дитина самостійно опрацювати прочитане і чи потрібна їй буде в цьому ваша допомога? Важливо розуміти чи рівень складності книги відповідає рівню інтелектуальних здібностей дитини? Деколи книга може бути надто складною для розуміння дитиною, тому вартує пробігтися очима по кількох сторінках, щоб оцінити рівень складності подання інформації.

З іншої сторони, погодьтеся, нас може вразити той факт, що діти інколи краще за нас розуміють, що їм під силу, а що ні. Тому довіртесь вашій дитині та не ставте під сумнів її здібності, якими вона наділена ще від самого народженняя. Адже погодьтесь, не доцільно применшувати можливості там де вони є, а навпаки старайтесь їх розвивати разом та  визнавайте досягнення ваших дітей. 


Правило четверте – нові слова

Кожен читач має розуміти процес декодування, або іншими словами вміти розібратись в прочитаному. Читання призводить до збагачення словникового запасу, але лише тоді коли дитина розуміє, що прочитала. Чим більше у нашому словннику слів, тим більш цікаве та продуктивніше буде наше знайомство з книгою. Саме тому спостерігайте за вашою дитиною та не лінуйтесь пояснювати їй незнайомі слова та вирази. 

Підсумовуючи прочитане, скажемо з впевненістю – книга найкращий подарунок, бо у ній знання, що є безцінними!
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022