(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

11 спільних рис у вихованні успішних дітей

Розвиток батьків пов'язаний з подальшим успіхом їх дітей 


      Наполеглива та старанна праця, турбота батьків спрямовані на те, аби застерегти власне чадо від усіх можливих неприємностей, створити йому міцну опору для подальшого особистого зростання та досягнення успіхів як у навчанні, так і згодом у дорослому житті.

І хоча єдиних рецептів виховання успішних дітей немає, проте психологічні дослідження все-таки дозволяють виокремити декілька вагомих чинників, які сприяють досягненню майбутнього успіху. І не дивно, що більшість із них стосується саме принципів, якими керуються батьки у вихованні  дітей. Ось що об'єднує батьків успішних дітей:

1. Успішні батьки привчають дітей до домашніх обов'язків

«Якщо діти не миють посуду, це означає, що хтось це робить для них», - говорить Джулі Літкотт Хаймс зі Стенфордського університету, автор книги "Як виховати дорослу особистість". Таким чином вони не лише залишаються осторонь рутинної домашньої роботи, а й втрачають розуміння того, що особиста участь кожного з членів сім’ї спрямована на досягнення спільного блага загалом. 
Джулі Літкотт Хаймс вважає що, діти, виховані у дусі співпраці та індивідуальної участі у виконанні домашніх обов’язків, згодом уміють будувати чудові відносини з майбутніми колегами, більш чуйні, бо добре знають, як слід чинити, і здатні вирішувати будь-які завдання самостійно.
У своїх висновках психолог наводить результати проведеного в Гарварді дослідження, найтривалішого з усіх, що коли-небудь проводилися.
"Коли діти виконують хатню роботу - виносять сміття, перуть свої речі, то розуміють, що в житті треба працювати, щоб бути частиною цього життя", - говорить Літкотт Хеймс.

2. Успішні батьки  розвивають соціальні навички дітей

Дослідники з Університету Пенсільванії та Університету Дьюка протягом 20 років спостерігали понад 700 дітей США від дитячого садка до досягнення 25-річного віку і виявили істотну кореляцію між їхніми соціальними навичками в дошкільному віці та подальшими успіхами в дорослому житті навіть після 20 років.
Це дослідження показало, що соціально свідомі діти, які невимушено взаємодіють з однолітками, краще відчувають та розуміють інших, самостійно вирішують проблеми, швидше здобувають вищу освіту і роботу до 25 років, аніж діти, чиї соціальні навички були недостатні.
І навпаки, діти з обмеженими соціальними навичками в майбутньому мають більшу схильність до вчинення правопорушень, пияцтва та потреби у соціальній підтримці.
"Це дослідження показує, що розвиток соціальних та емоційних навичок у дітей є одним із найважливіших завдань, на якому слід акцентувати увагу, щоб підготувати їх до кращого майбутнього", - сказала Крістін Шуберт, директор Фонду Роберта Вуда Джонсона, який фінансував це дослідження. - Уже в ранньому віці ці навички дозволяють визначити, чи вступить дитина до коледжу, чи опиниться у в'язниці, чи знайде себе в професії, чи виявиться соціальним утриманцем".
Звичайно, це дослідження не доводить, що висока соціальна компетентність дітей є достатньою запорукою успіху в житті. Але засвідчує: вміння спілкуватися в поєднанні з іншими навиками істотно збільшує шанси на успіх у школі, на роботі та в житті загалом.

3. Успішні батьки  покладають на дітей великі сподівання

За даними національного опитування стосовно близько 6600 дітей, що народилися 2001 року, професор Ніл Халфон та його колеги з Університету Каліфорнії в Лос-Анджелесі виявили, що очікування батьків мають величезний вплив на досягнення їхніх дітей.
"Батьки, які бачили майбутнє своєї дитини в коледжі, здавалося, начебто спрямовували її безпосередньо до цієї мети. Причому це відбувалося незалежно від доходів чи інших активів сім'ї", - наголосив науковець.
Так, із сімей, де батьки не замислювалися про освіту їхніх дітей, до коледжу вступили 57% дітей. Тимчасом як із сімей, де батьки чекали цього, до коледжу вступили 96% дітей.
Це відповідає психологічному явищу, відомому як "ефект Пігмаліона", коли очікування однієї людини щодо іншої втілюються в її діях як "передбачення із самореалізації". В описаному випадку діти діяли відповідно до очікувань їхніх батьків.

4. Успішні батьки  мають здорові стосунки одне з одним

Діти, які виросли в конфліктних або неповних сім'ях, як правило, в майбутньому зазнають більше життєвих труднощів, аніж діти, які виросли в повних та емоційно благополучних сім'ях. Такого висновки дійшли вчені Іллінойського Університету (Роберт Хьюз). При цьому, як показують дослідження, діти, які виросли в неповних, але безконфліктних сім'ях, є успішнішими, ніж діти, які виросли з двома, але конфліктуючими батьками.
Конфлікти батьків та подальше розлучення негативно впливають на дітей, при цьому характер взаємин після розлучення теж має важливе значення.
Так, одне з досліджень показало: коли після розлучення батько має можливість спілкуватися з дітьми і конфліктів немає, то діти почуваються краще. Але, коли візити батька супроводжуються конфліктами, стан дітей істотно погіршується.
Ще одне дослідження засвідчило, що 20-річні молоді люди, які в дитинстві пережили розлучення батьків, як і раніше, болісно переживають цю подію навіть через десять років. Молоді люди, які повідомили про високий ступінь конфлікту між батьками, частіше несуть в собі почуття втрати та жалю.

5. Успішні батьки отримали вищу освіту

Дослідження, проведене 2014 року в Університеті Мічигану (Сандра Тан), виявило, що матері, які закінчили середню школу або коледж, найімовірніше, виховають дітей, які зроблять те саме.
Вивчивши понад 14000 дітей, які перебували у дитячому садку з 1998 року до 2007 року, дослідники виявили, що у дітей, народжених юними матерям (18 років або молодше), менше ймовірності закінчити середню школу або вступити до коледжу, ніж у їхніх однолітків, матері яких є істотно старшими.
Ще одне дослідження в 2005 році 856-ти осіб, проведене психологом Е. Дубов з Університету Боулінг Грін Стейт, виявили, що рівень освіти батьків, коли дитина мала 8 років, з великою ймовірністю визначає рівень освіти і професійної успіх дитини через 40 років.

6. Успішні батьки з раннього віку вчать дітей математики

Унаслідок проведеного в 2007 році мета-аналізу різних досліджень, що охоплюють 35000 дошкільнят США, Канади та Англії, було встановлено, що ранні математичні навички можуть перетворитися на величезну перевагу в подальшому навчанні. Зокрема, вчені стверджують, що ранні математичні навички мають найбільшу прогностичну силу у визначенні майбутньої академічної успішності дітей. Наступними за ефективністю є навички читання і довільної уваги.
І навпаки, навички соціальної поведінки не справляли будь-якого значного впливу на академічну успішність, навіть серед дітей з відносно високим рівнем проблемної поведінки. Крім того, "математичні навички впливають не лише на майбутні математичні успіхи, а й на успішний розвиток навичок читання" ,- стверджує дослідние Грег Дункан.

7. Успішні батьки розвивають стосунки зі своїми дітьми

У 2014 році було проведено дослідження 243-х осіб, що народилися в бідних сім'ях. Було встановлено, що діти, які в перші три роки життя отримали ніжну батьківську турботу, не тільки показали кращі результати щодо рівня академічних знань, а й мали більш здорові стосунки з оточуючими, а згодом, в тридцятирічному віці, відзначалися і професійними успіхами.
Науковці роблять висновок, що батьки, які є дбайливими та чуйними до дитини, забезпечують їй сприятливі умови для дослідження навколишнього світу. "Це говорить про те, що вияви любові та уваги вже на початку дитячо-батьківських стосунків можуть обернутися довгостроковою користю для дитини, яка накопичується протягом усього життя", - заявив Лі Ребі, керівник дослідницької групи з Університету Міннесоти.

8. Успішні батьки мають кращу стресостійкість

Відповідно до ще одного дослідження, не стільки важливо, скільки часу матері проводять зі своїми дітьми, скільки те, в якому настрої вони перебувають, спілкуючись із дітлахами. Адже "стресовий стан матерів, особливо коли вони змушені розриватися між роботою і домом і намагатися викроїти час для дитини, може негативно позначитися на психіці дитини", - зазначив Кей Номагучі, соціолог з Боулінг-Грін Державного Університету.
Пояснюється ця особливість просто. За своєю природою будь-які емоції є заразливі – це свого роду психологічний феномен, коли люди "підхоплюють" емоційний стан один одного, як застуду. Дослідження показують: якщо, наприклад, ваш друг щасливий, то його яскравий стан емоцій захопить і вас, якщо ж він сумний, то його похмурість так само передасться вам. Отже, якщо один із батьків виснажений або засмучений, то його емоційний стан може легко передаватися дітям.

9.  Успішні батьки цінують зусилля і не бояться невдач

Коли діти орієнтовані на успіх, він неминуче приходить. Психолог Керол Двек зі Стенфордського університету виявила, що діти, як і дорослі, сприймаючи успіх, керуються одним із двох стійких переконань:
Перше: "фіксованe сприйняття": Наш характер, інтелект і творчі здібності є статичними і не можуть піддаватися будь-яким змінам, а визнання успіху залежить лише від різниці між рівнем наших можливостей та загальноприйнятим стандартом. У цьому разі прагнення до успіху й уникнення провалу всіма доступними способами стає засобом самоствердження та підтвердження свого розуму і досвіду.
Друге: "прогресивне сприйняття": Успіх ґрунтується на подоланні труднощів, а кожна невдача - це можливість для подальшого розвитку і поліпшення наявних навичок.
Ці два типи сприйняття виявляються в самому ранньому віці і багато в чому визначають поведінку, ставлення до успіхів та провалів (як особистих, так і кар'єрних).
У цьому плані визначальними є батьківські переконання: що впливає на результат - воля і здібності чи удача і збіг обставин? Ці переконання мають потужний вплив на дітей. Якщо діти говорять, що вони успішно впоралися із завданням завдяки своїм вродженим здібностям, то, найімовірніше, вони тяжіють до "фіксованого сприйняття". Якщо ж вони переконані, що успіху досягнуто завдяки волі і зусиллям, - це "прогресивне сприйняття".

10. Успішні батьки працюють

За даними дослідження Гарвардської школи бізнесу, , якщо матері працюють не вдома, це має свої переваги для дітей.
Як показало дослідження, дочки працюючих матерів ходили до школи довше, вони більш орієнтовані на керівні посади та заробляють на 23% більше від тих ровесниць, чиї матері були домогосподарками.
Сини працюючих матерів, як правило, мають більшу схильність до хатніх справ і догляду за дітьми. Дослідження показало, що на тиждень вони витрачають на сім з половиною годин більше на догляд за дітьми і на 25 хвилин більше на хатні справи.
Отже, "рольове моделювання" є способом передачі сигналу про те, яка поведінка, вчинки і переконання є прийнятними в дорослому житті ", - заявляє автор дослідження, професор Гарвардської школи бізнесу Кетлін Л. Макґінн.

11. Успішні батьки мають високий соціально-економічний статус

За даними дослідження Шона Рирдон зі Стенфордського університету, розрив у досягненнях між дітьми, народженими 2001 року, із сімей з високим та низьким рівнем доходу тепер становить на 30% - 40% більше, ніж це було 25 років тому. "Тобто чим вищий дохід батьків, тим вищі бали дітей за системою оцінювання SAT. І ця ситуація стає загрозливою.
"Потрібні невідкладні комплексні та дорогі заходи щодо виправлення ситуації, яка склалася", - говорить Ден Пінк, автор книги "Мотивація: Дивовижна правда про те, що нас спонукає".


P.S. А нам тільки залишається додати, що успішне майбутнє малюків залежить не лише від вищеперелічених чинників, а й від того, що ви закладаєте в їхні голівки. Звичайно, змалку вчити дітей основ математики – це чудово. Але, як на нашу думку, не менш важливо прищеплювати дітям любов до читання. Ніщо так не розвиває уяву і мислення, як добра книга. У тому числі і сучасні комікси, які останнім часом випускаються і в Україні. 

Видавництво «Ірбіс Комікси» пропонує читачам захоплюючі, розвиваючі та історичні комікси для дітей та молоді. Ми видаємо всесвітньовідомі бестселери! Для діток молодшого віку  - комікси про всесвітньовідомих Смурфиків, для дітей шкільного віку – розвиваюча серія історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона, для старшокласників та студентів – комікси «Економіка...» та «Володимир – Князь Київський». А ще неймовірно цікавою буде серія коміксів для дітей про догляд за зубами – «Зубси», бо здорова усмішка – це справжня супер сила!

КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Знижка: -0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Агов, друзі!
При замовленні від 1000 грн до 1100 грн, ви оплачуєте 1000 грн.
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2022