(050) 390-12-12 (067) 673-10-81

10 доказів, що книги роблять нас кращими

21.10.2016

Оксана Матійків, журналістка


      Ми часто чуємо про те, що читати корисно. Але в чому саме полягає ця користь? Є кілька досліджень, що розкажуть, які конкретні навички поліпшуються, коли ми читаємо. Тепер проводити час з книжкою буде ще приємніше.

1. Читання зменшує стрес.

     Гуляєте або слухаєте музику, щоб позбутися стресу? Науковці з Університету Сассексу вважають, що замість цього варто почитати книгу. Читання було визнано найефективнішим способом зменшити стрес. Усього 6 хвилин читання більш ніж на дві третини знижує рівень стресу.

2. Читання допоможе позбутися безсоння.

     Читання — один із найефективніших способів розслабитися і налаштуватися на сон. Яскраве світло від телевізора або телефону надсилає в мозок сигнал про те, що час прокидатися. А от читання книги з приглушеним освітленням має протилежний ефект — мозок розуміє, що саме час відпочити.

3. Читання робить нас більш чуйними.

      Під час читання ви напевно співпереживаєте героям книги. Дослідження показують, що, переймаючись художнім твором, людина вчиться співчувати, розвиває в собі емпатію, тобто вміння емоційно розуміти іншу людину в реальному житті. Це важливо і для дітей, саме тому їм треба прищеплювати любов до читання. Книги роблять їх більш чуйними та розвивають уяву.

4. Читання поліпшує роботу мозку.

     Науковці з Університету Еморі довели, що після прочитання книги у людини протягом декількох днів трохи підвищується рівень інтелекту. А відбувається це тому, що читання стимулює зв'язки нейронів у мозку на фізіологічному рівні. Це важливо і для розвитку дітей. Книги, у тому числі і комікси, які тепер уже виходять і українською, позитивно впливають на рівень інтелекту дитини. 

5. Читання допомагає досягати мети і впоратися з труднощами.
     Науковці з Університету штату Огайо встановили, що чим більше людина читає, тим більше вона ідентифікує себе з персонажами книги та переносить їх модель поведінки у власне життя. А тому читайте більше позитивних на надихаючих книг!

6. Читання поліпшує пам'ять та розумові здібності.

     Щоразу, коли ви читаєте, ви тренуєте мозок. Він створює нові зв'язки для збереження отриманої інформації. А це безумовно впливає на покращення пам'яті та інших здібностей людини.

7. Читання розширює словниковий запас.

      Коли ви читаєте, то часто стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуєте в повсякденній мові. Якщо якесь слово незнайоме, не обов'язково шукати його значення в словнику. Іноді його можна зрозуміти з контексту. Читання допомагає не лише розширювати словниковий запас, а й підвищує загальну грамотність. Ось чому прищеплювати любов до книги треба змалку. У наш нас робити це просто: книгарні пропонують чимало яскравих видань для дітей. І особливо тішить, що серед цих книг уже є комікси, видані українською мовою. Читайте і розглядайте їх разом з дітьми, і ви сформуєте у них чудову звичку, яка збільшує словниковий запас та збагачує уяву.КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Вітаємо!
За умовами акції 3+1 Ви отримали один комікс два комікса три комікса чотири комікса 5 коміксів в подарунок на суму:
-0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще двох коміксів, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
При замовленні ще одного комікса, ви отримаєте будь-який комікс у подарунок
Увага! Акція 3+1
Оберіть будь-який комікс у подарунок
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2020