(066) 165-54-38 (067) 673-10-81

Що відомо про Стародавній Китай

19.01.2018


Незважаючи на великі відстані та відмінності у розвитку стародавні цивілізації Єгипту, Межиріччя, Греції, Персії та Риму були пов’язані між собою. Це зумовило певну єдність Стародавнього світу при існуванні різних культур. А ось цивілізація Стародавнього Китаю довгий час була таємницею.
 
Від решти Євразії Стародавній Китай відокремлювали величезні природні перешкоди: сухі степи та жаркі пустелі, найвища гірська система Гімалаї та найбільше нагір’я – Тибетське. 

Епоха Старокитайської цивілізації бере свій відлік з рубежу 3-2 тисячоліть до н. е., коли на берегах Хуанхе (Жовта річка) виникли перші поселення. Будувати іригаційні споруди, осушувати та зволожувати землі тут навчилися пізніше, ніж у Давньому Єгипті та Межиріччі. 

Основні періоди історії Стародавнього Китаю носять традиційні назви від імен династій і царств: Інь (Шан), Чжоу, Цинь і Хань. 

У створенні величезної імперії головну роль зіграло царство Цинь, яке знаходилося на заході Китаю. Його правителі спочатку домоглися повної незалежності, а в 4 ст. до н. е. розширили територію на південь та на схід. У цей період бронзову зброю було замінено залізною, а бойові колісниці змінила рухлива і маневрена кіннота. Циньським військам вдалося розгромити всіх своїх суперників і покінчити з імператорським двором династії Чжоу. 

Остаточне об’єднання країни відбулося за царювання властолюбного Ін Чжена (259-210 рр. до н. е.). Він проголосив себе імператором (Хуанді) і зійшов на престол під ім’ям Цинь Шихуанді (у перекладі – перший імператор Цінь). 

Новий правитель називав себе «Сином неба», а його імперія отримала найменування «Піднебесної». Це означало, що Китай перебуває під заступництвом неба, у середині світу, отже, це головна країна на землі. 

Китайська культура сходить до дуже глибокої давнини. Більше трьох з половиною тисяч років тому тут було створено унікальну писемність. Китайці писали ієрогліфами. Системою, в якій стародавні традиції та дух змін злилися в єдине ціле, стало вчення великого мислителя Конфуція. 

Стародавній Китай подарував світові чимало винаходів, серед них компас, порох, прилади для вимірювання відстаней і сили землетрусу.
Китайці відкрили секрет лаку, яким покривали дерев’яні вироби, парасольки і навіть взуття, роблячи їх блискучими та водонепроникними. 

Китай є батьківщиною чаю: вперше згадка про чай зустрічається у 770 р до н.е. Сьогодні купити китайський чай можна у кожному магазині. 

У 2 ст. тут вперше виготовили папір. 

Китай – батьківщина шовківництва. Ця галузь налічує чотири тисячоліття. Секрет виробництва шовку та паперу китайці зберігали в таємниці від чужинців. 

На відміну від більшості древніх цивілізацій, у Китаї майже не збереглися архітектурні пам’ятки далекого минулого. Стародавні китайці будували з дерева, бамбуку, очерету й глиняних цеглин, а ці матеріали недовговічні. Відомо, що столичне місто періоду Чжоу – Лои (Лоян), являло собою дев’ять взаємно пересічних вулиць, які ділили його на квартали. У центрі знаходився палац правителя. 

Ще багато цікавих фактів про Стародавній Китай та про життя у Стародавньому Китаї діти зможуть дізнатися із нашого коміксу «Слідами Марко Поло» із серії про пригоди Джеронімо Стілтона. Це спеціальна серія історичних коміксів, текст яких адаптовано для сприйняття дітьми та для їхнього зацікавлення історією світу. Видаються наші комікси українською мовою, мають неймовірно гарні ілюстрації та інформативний текст з відомостями енциклопедичного характеру. Наші історичні комікси – це книги для розвитку дітей. Можемо однозначно стверджувати: комікси читати дітям - означає сприяти розвиткові їхньої ерудиції. Також тут ви можете придбати чудові комікси про Смурфиків.КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2019