(066) 165-54-38 (067) 673-10-81

Де поховано Леонардо да Вінчі

01.07.2018


За́мок Амбуа́з — середньовічний замок. Один із замків Луари. Розташований на пагорбі коло річки Луара, в місті Амбуаз. З XV століття був королівською резиденцією французьких королів.

У 1515 році, коли до влади приходить Франциск І, і кілька років по тому, замок Амбуаз досягає вершини своєї слави. Кожного разу, коли король відвідував Луару, він зупинявся саме в Амбуазі, сюди він повернувся після блискучої перемоги у битві при Мариньяно, тут його дружина Клавдія народила йому трьох дітей. В Амбуазі король Франциск уклав такі важливі для Франції угоди, як Нуайонська мирна угода з королем Іспанії, угода Камбре з імператором Карлом V та Лондонська угода з Генріхом VIII.

У грудні 1515 року до Амбуаза, за особистим запрошенням короля, приїжджає італійський художник та винахідник Леонардо да Вінчі. Король дарує йому невеликий затишний замок Кло-Люсе, з'єднаний з Амбуазом підземним ходом, та щомісяця виплачує да Вінчі значну суму грошей. Також Франциск купує три картини великого італійця, у тому числі і найвідомішу — «Мону Лізу», яку да Вінчі завершив саме в Амбуазі. На знак вдячності Леонардо пропонує Францискові посилити свою армію винаходами да Вінчі — прототипами сучасних танків, підводних човнів і кулеметів, але Франциск не вірив, що вся ця техніка буде працювати. Вже у XXI столітті за кресленнями да Вінчі було виготовлено діючі моделі, які експонуються в замку Кло-Люсе.

2 травня 1519 року, після хвороби, Леонардо помирає, за легендою, на руках короля Франциска I. Тіло було поховане в Амбуазькому замку, в каплиці святого Губерта. В сучасній каплиці є надгробна плита з ім'ям да Вінчі, проте насправді той був похований в іншій частині каплиці, наразі повністю зруйнованій.

На сьогоднішній день замок Кло-Люсе є музеем Леонардо да Вінчі.

Більше про Леонардо да Вінчі можна дізнатися з коміксу «Хто викрав «Мону Лізу»?» із серії історичних коміксів про пригоди Джеронімо Стілтона. Ця серія коміксів побудована на  історичних фактах, текст адаптовано для сприйняття дітьми та для їхнього зацікавлення історією світу. Видаються історичні комікси українською мовою, мають інформативний текст з відомостями енциклопедичного характеру та неймовірно гарні ілюстрації. Історичні комікси - це книги для розвитку дітей. Батьки у всьому світі вважають, що комікси читати дітям означає сприяти розвиткові їхньої ерудиції. 
Також тут ви можете придбати чудові комікси про Смурфиків.
КОШИК 0.00 грн
Назва К-ть Сума
Вартість книг: 0.00 грн
Знижка %: 0.00 грн
Всього до оплати: 0.00 грн
Усі права застережені © Видавництво «Ірбіс Комікси«, 2019